Návod, jak se nejrychleji naučit jakýkoliv jazyk.

Upravte si ho podle toho, kolik máte volného času, co Vám půjde lépe, kolik máte prostředků.
Běžně se např. z angličtiny levelu 0, dokáže většina lidí dostat za půl roku na základní či průměrnou úroveň angličtiny.

Krok 1: Určete si časové období, například půl rok, abyste zpětně mohli zjistit, o kolik jste postoupili, v úrovni daného jazyka.

Krok 2: Otevřete zpravodajský portál, zde je několik tipů http://studiumjazyka.cz/kde-najit-dobry-vyber-slov-na-uceni-a-rozsireni-slovni-zasoby/ . Najděte si nějaký článek, nejlépe ne odborný, pokud se chcete naučit obecná slova v daném jazyce, vypište si 6 slov a naučte se je. Teď hned.

Krok 3: Zapřemýšlejte nad doučováním. Pokud jste totiž naprostý začátečník, potřebujete alespoň znát základy tvoření vět, trochu gramatiky, jak se co vyslovuje, jak píše apod.

Krok 4: Najděte si hudbu v daném jazyce, který chcete znát, nějakou kterou máte rádi nebo se Vám líbí a začněte si ji překládat.

Krok 5: Po čase si zapněte nějaký televizní kanál, ať v televizi nebo na počítači ve formě live streamu. Jako začátečník nebudete rozumět hodně věcem, ale najdete tam slova, která jste se už naučili a uvidíte pokroky.

Krok 6: Slovíčka opakujte, opakujte a opakujte, aby Vám zůstali v hlavně navždy.

Tento „Návod“, mám sám vyzkoušený na sobě. Nebojte se dělat chyby a jděte do toho. 🙂