Není to tak dávno, co jsem psal maturitu z angličtiny.
Uvedu zde pár typů a rad, které by vám měli pomoci k úspěšnému zvládnutí zkoušky. (Jak didaktické, tak slohové) . Pro mě to bylo easy ale pro ty, kteří angličtinu moc neovládají asi ne.Jednou z rad je poslouchání a čtení jakéhokoliv rozhovoru v angličtině. V testu jsem dokonce někdy ani nemusel vidět co mám za výběr slov pro dosazení a stejně jsem už věděl co tam zhruba bude. Navíc když jsem se měl rohodovat a nebyl jsem si jit nějakým slovem či slovním spojením, vzpomněl jsem si na nějaké video či rozhovor, v kterém jsem v duch cítil, co tam spíše bude pasovat. Věřte mi, že si to podvědomě zapamatujete, aniž byste to věděli a při vybírání slov vám tam něco bude pasovat více a něco méně.

Další rada je na spojování textů. Může to být klidně velice složitý text, kterému nebudete rozumět a stejně to trfíte. Jak? Zaměřte se na rozdíly. Např při spojování textů u kterých chce někdo někam na dovolenou najděte věc, která je pouze u 1 textu a pokuste se ji najít v těch větách, s kterými máte text spojit. Takže pokud někdo chce někam, kde nikdy neprší, hledejte v textech na výběr místo kde nikdy neprší. Pak zkontroluje ostatní náležitosti ( kolik pokojů atd).

U slohové práce je nejlepší, po tom co dostanete slohový útvar, psát o něčem co máte rádi, co vás nadchne, k čemu máte co říct. Napřr pokud vyberete charakteristiku, pište o někom, koho máte rádi či nějaké osobnosti. Držte se těch nejzákladnějších frází. (He is 40 years old. He has big house and expensive cars)

Hodně štěstí u testů.