Spánek – Všichni vědí jak je důležitý, jenže nedostatek se nemusí projevovat jen únavou, ale i nesoustředěností a ztracení schopnosti dlouhodobého zapamatování, což je při studiu fatální problém.

Jídlo – Pokud si před učením dáte nějakou malou svačinu, nic se neděje, ale pokud se naperete, přejíte, budete akorát unavení, budete si chtít „odpočinout“ a budete trávit. Takže to s ním nepřehánějte, po učení se můžete najíst kolik chcete.

Odměny – takové ty rady jako: dejte si něco dobrého za to, že jste se něco naučili jsou podle mě hloupost, klidně to dělejte, ale ne stylem: Naučím se slovo a kousnu si čokolády apod. Jen to kazí soustředěnost. Myslím, že opravdová odměna je, když se něco naučíte a pak to využijete. To je podle mě opravdová odměna a alespoň pak vidíte, že mělo smysl se to učit.

Káva – Mě pomáhá, ale nepřehánějte to s ní, naopak, když to totiž s kofeinem přeženete,tak se Vám může dost zkazit nálada, bolet hlava apod. To vše v důsledku velkého množství kofeinu za krátkou dobu a nebo najednou.

Nejlepší podmínky a největší ulehčení studia pro Vás, Vám zaručí zdravá strava (zelenina, ovoce, bílkoviny, sacharidy, vitamíny). Dostatečný pobyt na čerstvém vzduchu, tím myslím nebýt zavřeni v kanceláři nebo doma 24/7 a dostatek spánku.